Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 16-10-2018

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.6677

0.0014
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.0341

0.0071
1 EURO =
1.1571 USD

-0.0017
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 16/10/2018.

Valuta16/10/201815/10/201812/10/201811/10/2018
Curs Euro EUR Euro4.66770.00144.66630.00734.6590-0.00844.66740.0046
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.03410.00714.02700.00494.0221-0.01704.0391-0.0199
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur159.3100-0.1420159.45201.8020157.65001.4550156.19501.2720
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian2.8739-0.00132.87520.01192.8633-0.00132.8646-0.0150
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.10900.01413.09490.00473.0902-0.00523.0954-0.0362
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.0786-0.00774.08630.02994.0564-0.02624.0826-0.0070
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.1808-0.00020.18100.00030.18070.00020.18050.0001
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.62560.00010.62550.00100.6245-0.00120.62570.0007
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.22520.00070.22450.00020.2243-0.00130.2256-0.0009
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.32420.02795.2963-0.01825.3145-0.01755.3320-0.0085
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.44840.00921.43920.00531.4339-0.00181.43570.0008
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.5984-0.00693.60530.02373.5816-0.01783.59940.0143
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.2369-0.00010.23700.00030.2367-0.00200.2387-0.0011
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.49500.00110.49390.00210.49180.00030.4915-0.0018
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.08740.00081.08660.00321.08340.00121.0822-0.0004
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.45230.00300.44930.00000.44930.00020.44910.0027
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.69640.00730.68910.01090.67820.00370.67450.0093
Curs DST XDR DST5.63400.00755.62650.00835.6182-0.01935.6375-0.0123
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.06160.00020.06140.00040.06100.00040.0606-0.0008
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.38650.00072.38580.00372.3821-0.00432.38640.0023
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.28160.00290.27870.00040.27830.00300.2753-0.0015
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian1.07990.01541.06450.00131.0632-0.01211.0753-0.0170
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.58300.00120.58180.00120.5806-0.00250.5831-0.0032
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.05470.00030.0544-0.00020.05460.00010.0545-0.0002
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.35850.00290.35560.00100.35460.00110.3535-0.0035
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.21400.00000.21400.00080.21320.00160.2116-0.0011
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.65260.02052.63210.01032.62180.00152.6203-0.0002
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.03950.00000.03950.00010.0394-0.00010.03950.0001
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.1445-0.00010.14460.00050.1441-0.00030.1444-0.0006
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.09830.00191.09640.00141.0950-0.00461.0996-0.0054
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.62950.00040.62910.00060.6285-0.00130.62980.0005

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii