Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 19-07-2019

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.7315

-0.0011
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.2103

-0.0036
1 EURO =
1.1238 USD

0.0007
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 19/07/2019.

Valuta19/07/201918/07/201917/07/201916/07/2019
Curs Euro EUR Euro4.7315-0.00114.7326-0.00194.73450.00054.73400.0020
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.2103-0.00364.2139-0.00624.22010.00724.21290.0179
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur194.90902.3710192.53802.4390190.0990-1.6350191.73400.7140
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian2.97070.00752.96320.00422.9590-0.00282.96180.0107
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.22890.00123.2277-0.00503.23270.00583.22690.0064
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.28000.00564.27440.00814.2663-0.01384.28010.0099
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.18520.00030.18490.00000.1849-0.00020.18510.0003
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.6337-0.00010.6338-0.00020.63400.00010.63390.0001
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.25330.00000.2533-0.00100.25430.00040.25390.0016
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.27270.01895.25380.01775.2361-0.00875.2448-0.0250
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.45410.00501.4491-0.00061.4497-0.00451.45420.0017
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.9100-0.00043.91040.01143.8990-0.00473.90370.0135
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.23950.00050.23900.00050.23850.00170.23680.0000
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.49210.00200.4901-0.00170.4918-0.00060.49240.0006
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.11150.00131.1102-0.00091.1111-0.00041.11150.0022
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.4499-0.00040.45030.00050.44980.00040.44940.0014
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.74530.00590.7394-0.00130.74070.00360.73710.0027
Curs DST XDR DST5.8236-0.00125.8248-0.00275.82750.00405.82350.0132
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.0668-0.00020.0670-0.00010.06710.00000.06710.0002
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.4192-0.00052.4197-0.00102.42070.00032.42040.0010
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.30230.00160.3007-0.00100.3017-0.00210.30380.0021
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian1.13220.01251.1197-0.00011.1198-0.00211.12190.0006
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.6121-0.00040.6125-0.00110.61360.00090.61270.0025
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.06110.00000.0611-0.00020.0613-0.00010.06140.0002
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.35820.00060.35760.00010.35750.00000.35750.0017
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.22170.00120.2205-0.00040.2209-0.00130.22220.0007
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.85030.01052.83980.00152.83830.00572.83260.0103
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.04020.00000.04020.00000.04020.00000.04020.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.16350.00190.16160.00040.1612-0.00140.1626-0.0003
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.1462-0.00101.1472-0.00171.14890.00201.14690.0048
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.64050.00010.6404-0.00050.64090.00040.64050.0005

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii