Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 20-09-2017

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.5989

-0.0001
Curs Dolarul SUA
1 USD =
3.8275

-0.0098
1 EURO =
1.2015 USD

0.0030
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 20/09/2017.

Valuta20/09/201719/09/201718/09/201715/09/2017
Curs Euro EUR Euro4.5989-0.00014.59900.00084.59820.00024.5980-0.0004
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA3.8275-0.00983.8373-0.01193.8492-0.00243.8516-0.0141
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur161.84200.4220161.4200-1.3090162.7290-1.2000163.9290-0.5410
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian3.08330.01433.0690-0.01423.0832-0.00543.0886-0.0089
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.1258-0.00143.1272-0.02873.1559-0.01173.1676-0.0064
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian3.98850.00623.9823-0.02904.01130.00424.00710.0087
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.17610.00000.1761-0.00020.17630.00000.17630.0001
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.61810.00010.61800.00010.6179-0.00010.61800.0000
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.2169-0.00010.2170-0.00070.2177-0.00060.2183-0.0003
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.18710.00575.1814-0.03145.2128-0.00155.21430.1140
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.49140.00561.48580.00021.4856-0.00351.4891-0.0023
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.43980.00273.4371-0.02193.4590-0.00403.4630-0.0380
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.2173-0.00080.21810.00020.2179-0.00090.21880.0018
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.49170.00030.4914-0.00020.49160.00250.4891-0.0005
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.07520.00421.0710-0.00151.0725-0.00261.07510.0016
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.4821-0.00070.4828-0.00050.48330.00020.48310.0010
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca1.10080.00401.0968-0.01421.1110-0.00831.11930.0013
Curs DST XDR DST5.4555-0.00575.4612-0.01515.4763-0.00465.4809-0.0038
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.06610.00010.0660-0.00080.06680.00000.0668-0.0003
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.3514-0.00012.35150.00042.35110.00012.3510-0.0002
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.28870.00040.2883-0.00280.2911-0.00090.2920-0.0021
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian1.2211-0.00241.2235-0.01461.23810.00341.23470.0016
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.5822-0.00070.5829-0.00320.5861-0.00260.5887-0.0007
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.0595-0.00020.0597-0.00030.0600-0.00010.0601-0.0002
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.33980.00030.3395-0.00220.34170.00090.3408-0.0007
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.2158-0.00020.2160-0.00160.21760.00000.2176-0.0001
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.82030.02142.7989-0.01292.81180.01502.7968-0.0005
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.03870.00000.03870.00010.03860.00000.0386-0.0001
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.1462-0.00040.1466-0.00040.14700.00030.1467-0.0015
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.0421-0.00261.0447-0.00331.0480-0.00061.0486-0.0038
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.6146-0.00100.61560.00100.6146-0.00030.61490.0003

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii