Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 23-02-2018

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.6539

-0.0067
Curs Dolarul SUA
1 USD =
3.7867

0.0039
1 EURO =
1.2290 USD

-0.0030
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 22/02/2018.

Valuta22/02/201821/02/201820/02/201819/02/2018
Curs Euro EUR Euro4.6539-0.00674.6606-0.00174.66230.00144.66090.0014
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA3.78670.00393.78280.00483.77800.02503.75300.0224
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur161.1360-0.4220161.5580-0.9270162.4850-0.1990162.6840-0.3020
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian2.9612-0.00952.9707-0.00952.98020.00592.97430.0041
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian2.9864-0.00102.9874-0.01242.99980.00872.99110.0007
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.03770.00054.0372-0.00364.0408-0.00634.04710.0019
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.1838-0.00010.1839-0.00020.18410.00010.18400.0002
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.6249-0.00100.6259-0.00020.62610.00030.62580.0002
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.21430.00090.2134-0.00070.21410.00190.21220.0008
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.2607-0.01275.2734-0.01275.28610.02315.26300.0132
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.4903-0.00311.4934-0.00121.4946-0.00311.49770.0015
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.52850.00933.5192-0.00543.52460.00263.52200.0034
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.22690.00000.22690.00200.22490.00150.22340.0005
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.4799-0.00200.4819-0.00020.4821-0.00050.48260.0019
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.1137-0.00781.1215-0.00271.12420.00001.12420.0035
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.4656-0.00150.4671-0.00070.4678-0.00260.47040.0006
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.9950-0.00300.9980-0.00160.99960.00070.99890.0043
Curs DST XDR DST5.4832-0.00095.48410.00115.48300.02135.46170.0188
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.0667-0.00010.06680.00020.06660.00000.06660.0004
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.3795-0.00342.3829-0.00092.38380.00072.38310.0007
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.32370.00190.32180.00010.3217-0.00100.32270.0018
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian1.1583-0.00361.1619-0.00611.16800.00651.16150.0058
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.5952-0.00070.59590.00080.59510.00390.59120.0035
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.0583-0.00010.05840.00010.0583-0.00010.05840.0003
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.3500-0.00220.35220.00020.35200.00010.35190.0016
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.2017-0.00020.2019-0.00120.20310.00030.20280.0012
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.7767-0.00102.7777-0.00182.77950.00662.77290.0066
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.03950.00000.03950.00000.03950.00010.03940.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.1399-0.00020.14010.00050.1396-0.00110.14070.0026
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.03090.00101.02990.00141.02850.00671.02180.0061
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.6249-0.00140.6263-0.00030.62660.00000.62660.0002

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii