6 Curs BNR, Curs valutar BNR zilnic, curs euro si dolar

Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 07-03-2021

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.8831

0.0047
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.0924

0.0421
1 EURO =
1.1932 USD

-0.0112
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 05/03/2021.

Valuta05/03/202104/03/202103/03/202102/03/2021
Curs Euro EUR Euro4.88310.00474.87840.00164.87680.00214.87470.0003
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.09240.04214.05030.01624.0341-0.01944.05350.0079
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur223.0610-0.1440223.2050-0.6490223.8540-1.6000225.4540-1.7170
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian3.1352-0.01473.1499-0.00513.1550-0.00213.15710.0256
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.21970.01883.20090.00283.1981-0.00603.20410.0125
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.40650.01854.3880-0.01684.4048-0.01134.4161-0.0138
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.1854-0.00070.1861-0.00060.18670.00030.1864-0.0004
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.65660.00050.65610.00020.65590.00040.65550.0000
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.26070.00280.25790.00010.2578-0.00010.25790.0005
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.64780.00415.64370.00255.64120.00835.6329-0.0140
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.3333-0.00421.3375-0.00391.34140.00001.3414-0.0028
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.7707-0.00303.77370.00143.7723-0.02013.79240.0020
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.23090.00070.2302-0.00120.2314-0.00020.23160.0007
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.47690.00220.4747-0.00260.47730.00210.47520.0072
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.0661-0.00591.0720-0.00381.07580.00101.0748-0.0028
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.4796-0.00030.4799-0.00230.48220.00120.48100.0029
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.54540.00260.5428-0.00440.5472-0.00580.5530-0.0045
Curs DST XDR DST5.84820.03115.81710.01275.8044-0.01475.81910.0043
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.0548-0.00010.05490.00020.05470.00020.0545-0.0001
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.49670.00242.49430.00092.49340.00102.49240.0002
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.2669-0.00200.2689-0.00130.27020.00110.26910.0005
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian0.72180.00110.72070.01000.7107-0.00770.7184-0.0042
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.63080.00460.62620.00220.6240-0.00250.62650.0006
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.05600.00030.05570.00030.05540.00010.05530.0002
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.36220.00230.35990.00060.3593-0.00130.3606-0.0003
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.1925-0.00180.1943-0.00090.1952-0.00080.19600.0016
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.9162-0.01812.9343-0.00652.9408-0.00192.94270.0152
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.04150.00000.04150.00000.04150.00000.04150.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.14760.00150.14610.00110.14500.00000.14500.0006
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.11410.01141.10270.00441.0983-0.00521.10350.0021
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.64490.00150.64340.00020.64320.00000.64320.0000

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii