Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 22-09-2019

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.7432

0.0017
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.2921

0.0075
1 EURO =
1.1051 USD

-0.0015
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 20/09/2019.

Valuta20/09/201919/09/201918/09/201917/09/2019
Curs Euro EUR Euro4.74320.00174.74150.00614.73540.00024.73520.0012
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.29210.00754.2846-0.00304.2876-0.01034.29790.0176
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur207.52901.3010206.2280-0.9170207.14500.0230207.12200.2020
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian2.91580.00452.9113-0.01872.9300-0.00722.9372-0.0082
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.23560.01133.2243-0.00843.2327-0.00963.24230.0141
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.33190.00834.32360.01694.3067-0.01594.3226-0.0009
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.1831-0.00010.18320.00030.18290.00020.1827-0.0002
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.63520.00030.63490.00080.63410.00000.63410.0001
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.26320.00000.26320.00060.2626-0.00060.26320.0009
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.37990.03415.34580.00325.34260.01385.32880.0037
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.42610.00121.42490.00241.42250.00421.4183-0.0077
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.97470.00843.96630.00453.9618-0.01053.9723-0.0002
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.24300.00020.24280.00030.24250.00090.24160.0013
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.4773-0.00220.47950.00110.4784-0.00040.47880.0016
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.09170.00051.09120.00001.09120.00161.0896-0.0040
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.44320.00140.44180.00060.4412-0.00120.4424-0.0012
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.75320.00340.7498-0.00590.75570.00660.7491-0.0007
Curs DST XDR DST5.88610.01095.87520.00045.8748-0.00695.88170.0109
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.06730.00050.06680.00030.0665-0.00050.06700.0002
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.42520.00092.42430.00322.42110.00012.42100.0006
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.2901-0.00120.2913-0.00150.29280.00270.2901-0.0021
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian1.0298-0.01251.0423-0.00921.0515-0.00171.05320.0053
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.60560.00180.6038-0.00100.6048-0.00090.60570.0000
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.06040.00030.0601-0.00010.06020.00050.0597-0.0001
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.36130.00250.3588-0.00110.3599-0.00100.3609-0.0008
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.22080.00030.2205-0.00080.22130.00090.22040.0003
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.6953-0.00962.7049-0.01072.7156-0.00202.7176-0.0158
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.04040.00000.04040.00010.04030.00000.04030.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.17460.00050.17410.00030.17380.00040.17340.0008
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.16850.00211.1664-0.00091.1673-0.00281.17010.0048
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.64080.00020.64060.00060.6400-0.00040.64040.0002

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii