Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 24-05-2019

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.7612

0.0011
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.2560

-0.0195
1 EURO =
1.1187 USD

0.0054
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 24/05/2019.

Valuta24/05/201923/05/201922/05/201921/05/2019
Curs Euro EUR Euro4.76120.00114.7601-0.00244.7625-0.00024.76270.0020
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.2560-0.01954.27550.01174.2638-0.00884.27260.0073
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur175.41900.0060175.41300.7610174.6520-0.6060175.25800.4960
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian2.9369-0.00032.9372-0.00222.93940.00062.9388-0.0140
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.1633-0.01073.1740-0.00993.18390.00213.18180.0081
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.24290.00664.23630.01524.2211-0.00874.22980.0031
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.1842-0.00010.1843-0.00040.18470.00000.18470.0000
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.63760.00020.6374-0.00030.63770.00000.63770.0002
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.2524-0.00140.25380.00310.25070.00010.25060.0002
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.3976-0.00585.40340.00105.4024-0.02095.4233-0.0166
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.45960.00361.4560-0.00251.45850.00241.4561-0.0028
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.8834-0.00103.88440.02343.8610-0.01633.87730.0018
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.23710.00010.2370-0.00090.2379-0.00010.23800.0004
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.48810.00040.4877-0.00020.48790.00170.48620.0002
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.10780.00321.1046-0.00091.1055-0.00021.1057-0.0012
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.44430.00130.44300.00040.44260.00070.4419-0.0007
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.69920.00400.6952-0.00490.7001-0.00550.70560.0012
Curs DST XDR DST5.8735-0.01325.88670.00895.8778-0.00965.88740.0054
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.0659-0.00020.0661-0.00020.06630.00010.06620.0001
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.43440.00062.4338-0.00132.4351-0.00012.43520.0011
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.2948-0.00050.2953-0.00180.29710.00110.2960-0.0002
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian1.0530-0.00521.05820.00261.05560.01271.04290.0029
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.6164-0.00150.61790.00000.6179-0.00050.61840.0015
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.06110.00000.0611-0.00010.06120.00000.0612-0.0001
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.3585-0.00030.35880.00030.35850.00100.35750.0004
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.2236-0.00090.22450.00010.22440.00070.22370.0009
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.78050.00772.7728-0.00212.7749-0.00442.7793-0.0104
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.04040.00000.04040.00000.04040.00000.04040.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.1611-0.00120.16230.00040.1619-0.00180.16370.0019
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.1587-0.00541.16410.00331.1608-0.00241.16320.0020
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.64120.00030.6409-0.00050.64140.00010.64130.0002

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii