Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 22-10-2020

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.8730

-0.0007
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.1185

0.0050
1 EURO =
1.1832 USD

-0.0016
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 22/10/2020.

Valuta22/10/202021/10/202020/10/202019/10/2020
Curs Euro EUR Euro4.8730-0.00074.8737-0.00014.8738-0.00084.87460.0009
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.11850.00504.1135-0.01544.1289-0.01674.1456-0.0166
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur253.96600.3180253.64800.6040253.0440-1.7370254.7810-0.5210
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian2.92340.00822.91520.00802.9072-0.04072.94790.0023
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.1317-0.00703.13870.00503.1337-0.01293.1466-0.0013
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.5396-0.00914.54870.00204.54670.00034.5464-0.0019
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.1788-0.00020.17900.00000.17900.00070.17830.0000
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.65480.00000.6548-0.00010.6549-0.00020.65510.0002
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.26220.00020.2620-0.00100.2630-0.00110.2641-0.0010
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.39170.02125.37050.01535.3552-0.03655.39170.0082
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.3354-0.00341.33880.00351.33530.00121.3341-0.0015
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.93220.01113.92110.00993.9112-0.02443.9356-0.0202
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.2412-0.00140.2426-0.00100.2436-0.00170.24530.0003
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.4456-0.00030.44590.00140.4445-0.00110.44560.0018
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.0619-0.00071.0626-0.00291.0655-0.00421.06970.0028
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.4690-0.00150.47050.00160.4689-0.00190.47080.0010
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.52850.00400.52450.00160.5229-0.00230.52520.0014
Curs DST XDR DST5.84230.00465.8377-0.00695.8446-0.01765.8622-0.0124
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.05350.00010.05340.00040.0530-0.00040.05340.0002
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.4915-0.00042.4919-0.00012.4920-0.00032.49230.0004
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.25250.00170.25080.00030.2505-0.00150.25200.0012
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian0.73430.00050.7338-0.00260.73640.00220.7342-0.0074
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.6167-0.00120.6179-0.00030.6182-0.00160.6198-0.0013
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.05590.00000.0559-0.00030.0562-0.00030.0565-0.0003
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.3628-0.00020.36300.00050.3625-0.00130.36380.0005
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.1946-0.00070.19530.00020.1951-0.00160.19670.0013
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.74310.01622.72690.01492.7120-0.04122.75320.0071
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.04140.00000.04140.00000.0414-0.00010.04150.0001
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.14570.00020.14550.00000.1455-0.00060.1461-0.0007
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.12120.00131.1199-0.00421.1241-0.00451.1286-0.0045
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.6431-0.00040.64350.00060.64290.00010.64280.0000

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii