Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 17-08-2018

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.6569

-0.0017
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.0889

-0.0087
1 EURO =
1.1389 USD

0.0020
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 17/08/2018.

Valuta17/08/201816/08/201814/08/201813/08/2018
Curs Euro EUR Euro4.6569-0.00174.6586-0.00044.6590-0.00174.66070.0040
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.0889-0.00874.09760.01224.0854-0.00834.09370.0343
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur154.7170-0.6190155.3360-1.6120156.9480-1.4460158.39400.3520
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian2.9714-0.00712.97850.01152.9670-0.01022.97720.0094
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.1091-0.01203.12110.00113.12000.00603.11400.0144
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.1043-0.02044.12470.00354.12120.00604.11520.0341
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.1810-0.00010.1811-0.00020.1813-0.00010.1814-0.0005
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.6244-0.00040.6248-0.00020.6250-0.00030.62530.0006
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.2284-0.00060.22900.00100.2280-0.00060.22860.0013
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.1960-0.00775.2037-0.01915.22280.00285.22000.0295
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.4370-0.00181.4388-0.00211.44090.00391.4370-0.0053
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.6974-0.00093.69830.01663.6817-0.02763.70930.0492
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.2463-0.00150.2478-0.00010.24790.00140.24650.0028
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.4824-0.00120.4836-0.00530.48890.00040.48850.0006
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.0804-0.00141.0818-0.00171.08350.00291.0806-0.0040
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.4447-0.00050.4452-0.00410.44930.00230.4470-0.0007
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.6623-0.04500.70730.08320.62410.02960.5945-0.0906
Curs DST XDR DST5.6740-0.00605.68000.00775.6723-0.01025.68250.0328
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.0606-0.00070.06130.00010.06120.00100.0602-0.0006
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.3811-0.00082.3819-0.00022.3821-0.00092.38300.0020
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.2732-0.00960.2828-0.00770.29050.00720.2833-0.0099
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian1.0468-0.00321.0500-0.00191.0519-0.00911.0610-0.0069
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.59430.00050.59380.00040.5934-0.00160.59500.0027
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.05830.00000.0583-0.00020.0585-0.00010.0586-0.0004
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.36320.00070.36250.00040.36210.00150.36060.0007
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.2138-0.00090.2147-0.00120.21590.00310.2128-0.0023
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.69750.00052.69700.00182.69520.00232.69290.0169
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.03950.00000.03950.00000.03950.00000.03950.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.1467-0.00140.1481-0.00080.1489-0.00070.1496-0.0002
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.1132-0.00241.11560.00341.1122-0.00231.11450.0093
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.6274-0.00020.62760.00030.6273-0.00020.62750.0009

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii