Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 23-02-2017

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.5190

-0.0027
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.2856

-0.0210
1 EURO =
1.0545 USD

0.0045
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 23/02/2017.

Valuta23/02/201722/02/201721/02/201720/02/2017
Curs Euro EUR Euro4.5190-0.00274.52170.00604.5157-0.00874.52440.0050
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.2856-0.02104.30660.02124.28540.02634.25910.0149
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur170.5590-0.7800171.33901.9960169.34300.1130169.2300-0.1980
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian3.2936-0.01253.30610.02373.28240.01423.26820.0140
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.2585-0.01183.27030.01163.25870.00723.25150.0063
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.2434-0.00854.25190.00764.2443-0.00504.24930.0007
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.1673-0.00010.16740.00030.1671-0.00040.16750.0003
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.6079-0.00040.60830.00080.6075-0.00120.60870.0007
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.2692-0.00340.27260.00240.27020.00100.26920.0123
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.3429-0.02065.36350.04035.32320.01415.30910.0411
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.4677-0.00401.47170.00341.46830.00021.46810.0001
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.7860-0.02483.81080.04063.77020.00653.76370.0022
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.21520.00080.21440.00180.21260.00050.21210.0002
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.5126-0.00120.51380.00250.51130.00070.51060.0010
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.0480-0.00421.05220.00611.0461-0.00061.04670.0028
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.4766-0.00130.47790.00100.4769-0.00090.47780.0000
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca1.19790.00671.19120.00881.18240.01041.17200.0173
Curs DST XDR DST5.7877-0.02105.80870.02665.78210.01735.76480.0157
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.0739-0.00040.07430.00020.07410.00070.07340.0004
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.3105-0.00142.31190.00302.3089-0.00442.31330.0026
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.33040.00170.32870.00280.32590.00110.32480.0007
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian1.39870.00751.39120.00301.38820.01641.3718-0.0021
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.6231-0.00300.62610.00360.62250.00330.61920.0012
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.0641-0.00020.06430.00030.06400.00040.06360.0003
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.37660.00000.37660.00300.37360.00230.37130.0023
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.21500.00060.21440.00440.21000.00240.20760.0002
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez3.0829-0.00203.08490.02583.0591-0.00113.06020.0075
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.0364-0.00010.03650.00000.03650.00000.03650.0001
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.15870.00190.1568-0.00170.15850.00080.15770.0007
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.1669-0.00571.17260.00581.16680.00721.15960.0041
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.60800.00070.60730.00130.6060-0.00130.60730.0005

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2015 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii