Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 22-04-2018

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.6606

0.0027
Curs Dolarul SUA
1 USD =
3.7886

0.0230
1 EURO =
1.2302 USD

-0.0068
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 20/04/2018.

Valuta20/04/201819/04/201818/04/201817/04/2018
Curs Euro EUR Euro4.66060.00274.65790.00494.65300.00454.6485-0.0022
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA3.78860.02303.76560.00363.76200.00323.7588-0.0012
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur163.2420-0.0230163.26500.4990162.76600.5900162.1760-0.4290
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian2.9142-0.02202.93620.01912.9171-0.00472.9218-0.0016
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian2.99020.00582.9844-0.00362.9880-0.00052.98850.0057
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian3.89020.00233.88790.00253.8854-0.02073.9061-0.0111
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.18400.00000.18400.00000.18400.00000.18400.0000
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.62580.00040.62540.00060.62480.00060.6242-0.0003
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.21430.00140.21290.00060.2123-0.00010.2124-0.0002
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.3294-0.01745.34680.00715.3397-0.04025.3799-0.0004
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.50100.00031.50070.00101.49970.00421.4955-0.0029
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.51880.01203.5068-0.00043.5072-0.00363.51080.0032
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.22940.00010.22930.00010.2292-0.00060.2298-0.0001
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.4848-0.00090.48570.00190.48380.00090.4829-0.0014
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.1168-0.00071.11750.00191.1156-0.00201.11760.0009
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.44920.00030.44890.00170.44720.00080.4464-0.0002
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.93900.00800.93100.01330.91770.00460.9131-0.0058
Curs DST XDR DST5.49860.01685.48180.00585.4760-0.00045.4764-0.0009
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.06170.00010.06160.00060.0610-0.00010.06110.0002
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.38300.00142.38160.00262.37900.00222.3768-0.0010
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.31530.00060.31470.00090.31380.00160.31220.0004
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian1.11950.00561.11390.01031.10360.00431.09930.0016
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.60210.00240.59970.00120.59850.00000.59850.0002
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.05740.00010.05730.00000.05730.00010.0572-0.0003
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.3539-0.00100.35490.00190.35300.00120.35180.0016
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.2054-0.00180.2072-0.00170.20890.00040.20850.0003
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.7346-0.01902.75360.00252.7511-0.00672.7578-0.0050
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.03940.00000.03940.00000.03940.00010.0393-0.0001
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.14480.00130.1435-0.00050.1440-0.00010.14410.0000
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.03150.00631.02520.00101.02420.00091.0233-0.0004
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.62880.00030.62850.00130.62720.00030.6269-0.0004

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii