Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 25-04-2017

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.5250

-0.0090
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.1556

-0.0146
1 EURO =
1.0889 USD

0.0017
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 25/04/2017.

Valuta25/04/201724/04/201721/04/201720/04/2017
Curs Euro EUR Euro4.5250-0.00904.5340-0.01014.54410.00344.54070.0121
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.1556-0.01464.1702-0.07544.24560.02784.2178-0.0068
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur169.7930-0.7990170.5920-4.2100174.80201.3670173.4350-0.7550
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian3.1266-0.03223.1588-0.03963.19840.02723.1712-0.0040
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.0637-0.04163.1053-0.04793.15320.02573.1275-0.0176
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.1751-0.02014.1952-0.05464.24980.01154.2383-0.0022
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.1685-0.00070.16920.00050.16870.00010.1686-0.0006
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.6083-0.00120.6095-0.00150.61100.00050.61050.0017
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.2286-0.00070.2293-0.00530.23460.00220.2324-0.0003
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.3254-0.02385.3492-0.08445.43360.01965.4140-0.0056
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.4492-0.00601.45520.00511.45010.00091.44920.0022
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.7638-0.02293.7867-0.10403.89070.02253.8682-0.0122
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.21900.00040.2186-0.00050.2191-0.00040.2195-0.0007
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.4850-0.00500.4900-0.00210.4921-0.00030.4924-0.0031
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.0685-0.00241.07090.00671.0642-0.00031.0645-0.0034
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.4714-0.00180.47320.00110.47210.00000.47210.0005
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca1.1589-0.00121.1601-0.00601.16610.00411.16200.0085
Curs DST XDR DST5.6901-0.01905.7091-0.07865.78770.02575.7620-0.0018
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.0742-0.00060.0748-0.00060.07540.00050.0749-0.0004
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.3136-0.00462.3182-0.00522.32340.00182.32160.0061
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.3178-0.00530.32310.00090.32220.00140.32080.0035
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian1.32830.00371.3246-0.02391.34850.00951.3390-0.0203
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.6035-0.00220.6057-0.01090.61660.00380.6128-0.0006
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.06470.00000.0647-0.00100.06570.00040.0653-0.0001
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.3686-0.00140.3700-0.00370.37370.00260.37110.0006
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.2210-0.00440.22540.00020.22520.00120.2240-0.0028
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.8887-0.04742.9361-0.03962.97570.01732.9584-0.0045
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.03670.00000.0367-0.00010.03680.00000.03680.0002
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.1560-0.00050.1565-0.00080.15730.00110.1562-0.0004
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.1314-0.00391.1353-0.02061.15590.00761.1483-0.0019
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.6069-0.00090.6078-0.00170.60950.00040.60910.0010

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2015 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii