6 Curs BNR, Curs valutar BNR zilnic, curs euro si dolar

Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 19-01-2021

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.8742

0.0002
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.0186

-0.0219
1 EURO =
1.2129 USD

0.0066
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 19/01/2021.

Valuta19/01/202118/01/202115/01/202114/01/2021
Curs Euro EUR Euro4.87420.00024.87400.00034.87370.00094.8728-0.0010
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.0186-0.02194.04050.02334.01720.01144.00580.0033
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur238.37500.1550238.2200-1.2370239.45702.5770236.8800-1.8700
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian3.0974-0.00013.0975-0.01483.11230.00173.11060.0101
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.1593-0.00273.1620-0.00353.16550.00503.16050.0180
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.5297-0.00324.53290.00554.52740.01744.51000.0041
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.18630.00020.1861-0.00030.18640.00020.1862-0.0001
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.65520.00000.65520.00000.65520.00020.6550-0.0001
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.2558-0.00160.25740.00090.25650.00070.25580.0005
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.47360.00405.4696-0.01575.48530.01555.4698-0.0036
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.35910.00791.3512-0.00321.35440.00041.3540-0.0024
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.8638-0.02903.89280.01763.87520.02303.85220.0015
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.23350.00090.23260.00050.2321-0.00010.2322-0.0005
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.47050.00260.4679-0.00470.47260.00000.4726-0.0004
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.07520.00341.0718-0.00111.0729-0.00061.0735-0.0037
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.48280.00290.4799-0.00160.4815-0.00050.4820-0.0007
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.54010.00040.5397-0.00400.5437-0.00010.54380.0063
Curs DST XDR DST5.7871-0.01775.80480.01595.78890.01195.77700.0027
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.05450.00010.0544-0.00030.05470.00010.05460.0004
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.49210.00012.49200.00012.49190.00052.4914-0.0005
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.26790.00460.2633-0.00160.26490.00020.26470.0031
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian0.7588-0.00460.7634-0.00960.77300.01710.75590.0040
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.6202-0.00200.62220.00150.62070.00080.61990.0013
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.0550-0.00010.05510.00010.05500.00010.05490.0002
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.3645-0.00050.3650-0.00060.3656-0.00010.36570.0010
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.20430.00160.2027-0.00050.20320.00050.20270.0011
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.8612-0.00852.8697-0.01882.88850.00622.88230.0041
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.04150.00010.04140.00000.04140.00000.04140.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.1429-0.00020.1431-0.00010.14320.00060.1426-0.0006
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.0941-0.00591.10000.00631.09370.00311.09060.0009
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.6444-0.00090.64530.00020.64510.00140.64370.0006

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii