Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 06-08-2020

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.8336

-0.0005
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.0757

-0.0219
1 EURO =
1.1860 USD

0.0062
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 05/08/2020.

Valuta05/08/202004/08/202003/08/202031/07/2020
Curs Euro EUR Euro4.8336-0.00054.8341-0.00104.83510.00354.8316-0.0005
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.0757-0.02194.0976-0.01554.11310.03514.0780-0.0309
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur267.22806.9180260.3100-0.4970260.80701.6800259.12700.9470
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian2.94200.01422.92780.00362.9242-0.00732.9315-0.0076
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.07620.01333.0629-0.00043.06330.02543.0379-0.0267
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.48320.00374.4795-0.00644.4859-0.00174.4876-0.0076
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.18520.00050.18470.00090.1838-0.00080.18460.0005
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.6488-0.00050.64930.00000.64930.00020.6491-0.0002
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.2547-0.00170.2564-0.00110.25750.00210.2554-0.0019
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.3448-0.00895.3537-0.01485.36850.01825.35030.0068
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.4013-0.00131.40260.00171.4009-0.00051.40140.0030
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.8564-0.01073.8671-0.02483.8919-0.00333.8952-0.0171
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.2467-0.00060.24730.00320.2441-0.00130.24540.0003
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.45200.00230.44970.00030.44940.00010.4493-0.0023
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.09950.00061.09890.00481.0941-0.00321.09730.0011
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.46970.00030.46940.00040.4690-0.00060.46960.0006
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.5790-0.00800.5870-0.00170.58870.00470.5840-0.0041
Curs DST XDR DST5.7590-0.01485.7738-0.01585.78960.02735.7623-0.0216
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.05600.00030.05570.00020.05550.00040.0551-0.0009
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.4714-0.00022.4716-0.00052.47210.00182.4703-0.0004
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.2370-0.00020.2372-0.00090.2381-0.00270.2408-0.0044
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian0.77030.00020.7701-0.01760.7877-0.00330.7910-0.0037
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.58720.00030.5869-0.00210.58900.00420.5848-0.0018
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.0545-0.00010.0546-0.00010.05470.00020.0545-0.0004
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.34320.00000.3432-0.00100.34420.00160.3426-0.0013
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.1809-0.00050.1814-0.00200.1834-0.00070.1841-0.0012
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.71700.00742.7096-0.01652.72610.00172.7244-0.0023
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.04110.00000.04110.00000.04110.00000.04110.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.1467-0.00050.1472-0.00120.14840.00120.1472-0.0012
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.1096-0.00591.1155-0.00431.11980.00961.1102-0.0084
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.6472-0.00020.64740.00060.64680.00150.64530.0000

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii