Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 30-11-2020

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.8735

-0.0003
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.0875

-0.0047
1 EURO =
1.1923 USD

0.0013
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 27/11/2020.

Valuta27/11/202026/11/202025/11/202024/11/2020
Curs Euro EUR Euro4.8735-0.00034.87380.00084.87300.00274.8703-0.0029
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.0875-0.00474.0922-0.00474.0969-0.00114.0980-0.0033
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur237.6580-1.0890238.74700.3530238.3940-0.6600239.0540-7.0570
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian3.01480.00213.01270.00513.0076-0.00313.01070.0034
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.14630.00033.1460-0.00243.14840.00443.14400.0013
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.50810.00394.50420.01154.49270.00254.4902-0.0168
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.1862-0.00020.18640.00050.18590.00040.18550.0004
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.65490.00000.65490.00010.65480.00060.6542-0.0001
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.26130.00000.2613-0.00030.2616-0.00040.2620-0.0004
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.4471-0.01505.46210.00585.4563-0.01755.4738-0.0082
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.3462-0.00381.35000.00031.34970.00101.3487-0.0034
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.92870.00453.92420.00103.9232-0.00643.9296-0.0243
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.2376-0.00060.2382-0.00050.23870.00070.2380-0.0008
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.46160.00060.46100.00040.46060.00490.4557-0.0003
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.0862-0.00321.0894-0.00071.09010.00001.0901-0.0008
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.4795-0.00060.48010.00000.48010.00320.4769-0.0005
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.52170.00240.51930.00460.51470.00120.5135-0.0140
Curs DST XDR DST5.8339-0.00425.8381-0.00295.8410-0.00135.8423-0.0086
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.0538-0.00030.05410.00000.05410.00020.0539-0.0001
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.4918-0.00012.49190.00042.49150.00142.4901-0.0016
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.2696-0.00010.26970.00090.26880.00200.2668-0.0009
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian0.7659-0.00270.76860.00630.76230.00910.7532-0.0090
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.6216-0.00080.6224-0.00080.62320.00030.6229-0.0018
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.0553-0.00010.05540.00000.05540.00000.05540.0000
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.37000.00040.3696-0.00070.37030.00110.36920.0005
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.20440.00010.20430.00000.20430.00000.2043-0.0009
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.86970.00322.86650.01002.8565-0.00542.86190.0077
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.0414-0.00010.04150.00000.04150.00010.0414-0.0001
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.1435-0.00030.1438-0.00050.1443-0.00010.1444-0.0002
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.1128-0.00131.1141-0.00121.1153-0.00041.1157-0.0009
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.6449-0.00030.64520.00050.64470.00060.6441-0.0009

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii