6 Curs BNR, Curs valutar BNR zilnic, curs euro si dolar

Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 20-04-2021

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.9279

0.0018
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.0872

-0.0065
1 EURO =
1.2057 USD

0.0024
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 20/04/2021.

Valuta20/04/202119/04/202116/04/202115/04/2021
Curs Euro EUR Euro4.92790.00184.92610.00184.9243-0.00024.92450.0019
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.0872-0.00654.0937-0.01834.11200.00094.1111-0.0069
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur232.2820-3.0670235.34901.5220233.82702.8040231.02300.3160
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian3.1800-0.00483.1848-0.00073.1855-0.00103.18650.0203
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.2656-0.01493.2805-0.00693.2874-0.00373.29110.0093
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.4613-0.01844.47970.00674.47300.01704.4560-0.0128
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.19010.00010.1900-0.00010.19010.00030.18980.0001
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.66260.00020.66240.00030.6621-0.00010.66220.0003
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.2607-0.00040.2611-0.00110.2622-0.00020.26240.0005
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.71620.03115.68510.02045.6647-0.00545.6701-0.0018
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.3660-0.00081.36680.00211.3647-0.00741.37210.0006
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.7671-0.02083.78790.00943.7785-0.00233.78080.0044
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.2281-0.00150.2296-0.00070.2303-0.00010.2304-0.0010
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.4927-0.00050.49320.00240.49080.00040.49040.0027
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.0817-0.00141.08310.00061.08250.00131.08120.0012
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.4867-0.00130.48800.00030.48770.00180.48590.0008
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.5040-0.00460.5086-0.00130.5099-0.00240.5123-0.0003
Curs DST XDR DST5.8660-0.00285.8688-0.00875.87750.00005.8775-0.0032
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.0536-0.00020.0538-0.00050.05430.00070.0536-0.0008
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.51960.00102.51860.00092.5177-0.00012.51780.0009
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.2860-0.00160.2876-0.00090.28850.00110.28740.0036
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian0.73700.00430.73270.00060.73210.00500.72710.0069
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.62900.00020.6288-0.00160.63040.00030.6301-0.0004
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.0546-0.00010.0547-0.00060.05530.00050.05480.0000
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.3669-0.00050.3674-0.00120.3686-0.00020.3688-0.0007
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.2057-0.00060.20630.00000.20630.00080.20550.0007
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.94560.00212.9435-0.00052.9440-0.00422.94820.0208
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.04190.00000.04190.00000.04190.00000.04190.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.1459-0.00040.1463-0.00070.1470-0.00010.1471-0.0004
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.1128-0.00171.1145-0.00501.11950.00031.1192-0.0019
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.65080.00020.6506-0.00030.6509-0.00010.65100.0010

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii