Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 23-06-2018

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.6686

-0.0009
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.0026

-0.0492
1 EURO =
1.1664 USD

0.0139
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 22/06/2018.

Valuta22/06/201821/06/201820/06/201819/06/2018
Curs Euro EUR Euro4.6686-0.00094.66950.00354.6660-0.00034.66630.0001
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.0026-0.04924.05180.01704.0348-0.00724.04200.0180
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur163.3960-1.2200164.6160-0.4470165.0630-1.2120166.27500.6000
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian2.9756-0.00922.98480.00462.9802-0.00022.9804-0.0157
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.0154-0.02633.04170.00893.0328-0.02043.0532-0.0033
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.0461-0.01664.06270.01604.0467-0.01114.05780.0218
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.18120.00090.1803-0.00030.18060.00000.1806-0.0006
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.6265-0.00020.62670.00060.6261-0.00010.6262-0.0002
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.2240-0.00220.22620.00040.2258-0.00020.22600.0006
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.32490.01055.31440.00615.3083-0.01735.3256-0.0054
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.44200.00871.4333-0.01101.44430.00591.4384-0.0070
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.6343-0.03473.66900.00523.6638-0.01553.67930.0407
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.2391-0.00010.2392-0.00060.23980.00110.2387-0.0013
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.4946-0.00070.49530.00280.4925-0.00010.4926-0.0012
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.08290.00371.0792-0.00201.0812-0.00011.0813-0.0067
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.4526-0.00110.45370.00050.45320.00080.4524-0.0024
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.8488-0.00210.85090.00240.84850.00160.8469-0.0049
Curs DST XDR DST5.6540-0.03955.69350.01225.6813-0.00855.68980.0143
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.06350.00000.06350.00000.06350.00050.0630-0.0006
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.3871-0.00042.38750.00182.3857-0.00022.38590.0001
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.29620.00110.29510.00010.29500.00410.2909-0.0079
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian1.0627-0.01181.0745-0.00221.0767-0.00181.0785-0.0003
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.6162-0.00710.6233-0.00010.6234-0.00100.6244-0.0005
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.0591-0.00030.05940.00020.05920.00000.05920.0001
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.3615-0.00290.3644-0.00050.36490.00200.3629-0.0015
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.1978-0.00020.19800.00140.19660.00130.19530.0009
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.7650-0.00842.7734-0.00322.7766-0.01522.7918-0.0040
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.03960.00000.03960.00010.03950.00000.03950.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.1524-0.00170.15410.00170.1524-0.00060.15300.0003
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.0897-0.01341.10310.00461.0985-0.00201.10050.0050
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.6326-0.00010.63270.00090.6318-0.00020.6320-0.0002

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii