Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 20-07-2017

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.5654

-0.0026
Curs Dolarul SUA
1 USD =
3.9685

0.0068
1 EURO =
1.1504 USD

-0.0026
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 20/07/2017.

Valuta20/07/201719/07/201718/07/201717/07/2017
Curs Euro EUR Euro4.5654-0.00264.56800.00854.5595-0.00244.5619-0.0026
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA3.96850.00683.96170.01413.9476-0.03403.9816-0.0176
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur157.98800.0670157.92100.9680156.9530-0.4850157.43800.6170
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian3.1363-0.00553.14180.00893.13290.02273.11020.0079
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.14080.00673.13410.00463.1295-0.01443.14390.0034
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.1434-0.01104.15440.02014.1343-0.00034.13460.0096
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.17540.00000.17540.00060.17480.00000.1748-0.0001
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.6139-0.00030.61420.00110.6131-0.00030.6134-0.0004
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.22160.00090.22070.00080.2199-0.00170.2216-0.0010
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.1432-0.01635.15950.01365.1459-0.05915.20500.0222
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.49160.00191.48970.00161.4881-0.00241.49050.0019
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.5326-0.00633.53890.02203.5169-0.02213.53900.0076
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.21810.00030.2178-0.00160.2194-0.00080.2202-0.0006
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.49060.00000.49060.00290.48770.00120.48650.0007
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.0838-0.00191.08570.00141.08430.00041.08390.0021
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.4769-0.00070.47760.00080.4768-0.00110.4779-0.0010
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca1.12350.00161.12190.00291.1190-0.00331.12230.0003
Curs DST XDR DST5.53590.00045.53550.01705.5185-0.03175.5502-0.0099
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.06710.00010.06700.00020.0668-0.00030.06710.0001
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.3342-0.00142.33560.00432.3313-0.00122.3325-0.0013
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.3062-0.00040.30660.00150.3051-0.00110.30620.0030
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian1.26020.00421.25600.01571.2403-0.01181.25210.0068
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.5860-0.00050.58650.00190.5846-0.00340.5880-0.0015
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.06160.00000.06160.00020.0614-0.00040.0618-0.0002
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.3523-0.00070.35300.00170.3513-0.00150.35280.0004
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.2250-0.00110.22610.00150.2246-0.00160.2262-0.0001
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.9115-0.00622.91770.01462.9031-0.01192.9150-0.0109
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.0378-0.00010.03790.00000.03790.00000.0379-0.0001
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.15300.00040.15260.00040.1522-0.00140.1536-0.0001
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.08050.00191.07860.00381.0748-0.00921.0840-0.0048
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.6159-0.00010.61600.00120.6148-0.00090.6157-0.0007

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii