Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 21-06-2021

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.9250

0.0009
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.1340

0.0720
1 EURO =
1.1913 USD

-0.0209
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 18/06/2021.

Valuta18/06/202116/06/202115/06/202114/06/2021
Curs Euro EUR Euro4.92500.00094.9241-0.00024.92430.00554.9188-0.0014
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.13400.07204.0620-0.00034.06230.00194.06040.0137
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur238.2810-4.5990242.8800-0.4570243.33700.5640242.7730-3.5430
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian3.1162-0.01453.13070.00823.1225-0.01123.1337-0.0049
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.34250.00903.3335-0.00243.3359-0.00493.3408-0.0039
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.4992-0.02024.5194-0.00144.52080.00464.51620.0012
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.1931-0.00040.19350.00010.1934-0.00030.1937-0.0007
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.66230.00010.66220.00000.66220.00070.6615-0.0002
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.26390.00500.2589-0.00010.2590-0.00010.25910.0008
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.74410.01175.73240.01485.7176-0.00595.7235-0.0040
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.3889-0.01201.4009-0.00181.4027-0.00701.4097-0.0106
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.75210.05813.69400.00623.6878-0.01563.70340.0086
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.23210.00250.22960.00020.22940.00070.22870.0001
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.4811-0.00580.4869-0.00130.4882-0.00050.48870.0009
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.0833-0.00531.08860.00131.0873-0.00521.0925-0.0072
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.4824-0.00400.4864-0.00210.48850.00010.4884-0.0007
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.47710.00260.4745-0.00060.4751-0.01260.48770.0035
Curs DST XDR DST5.90620.05785.84840.00185.84660.00095.84570.0097
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.05730.00080.05650.00000.05650.00030.0562-0.0003
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.51810.00052.5176-0.00012.51770.00282.5149-0.0007
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.2932-0.00200.29520.00070.2945-0.00060.2951-0.0029
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian0.82540.02030.80510.00230.80280.00900.7938-0.0068
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.64230.00750.63480.00010.63470.00010.63460.0012
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.05600.00060.05540.00000.05540.00000.05540.0000
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.36590.00270.3632-0.00010.36330.00010.3632-0.0006
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.2023-0.00120.2035-0.00020.2037-0.00050.2042-0.0011
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.8885-0.01292.90140.00502.8964-0.00702.9034-0.0063
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.04190.00000.04190.00000.04190.00010.04180.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.15200.00190.1501-0.00080.15090.00050.15040.0006
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.12550.01971.1058-0.00011.10590.00051.10540.0034
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.6566-0.00150.65810.00060.65750.00080.6567-0.0001

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii