Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 16-12-2018

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.6540

0.0055
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.1197

0.0336
1 EURO =
1.1297 USD

-0.0079
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 14/12/2018.

Valuta14/12/201813/12/201812/12/201811/12/2018
Curs Euro EUR Euro4.65400.00554.6485-0.01204.66050.00774.65280.0033
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.11970.03364.0861-0.02594.11200.02474.08730.0104
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur164.11400.9370163.1770-1.4150164.59200.6200163.97200.5320
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian2.9530-0.00252.9555-0.00972.96520.02002.94520.0031
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.07700.01733.0597-0.01463.07430.02443.0499-0.0115
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.13410.01514.1190-0.01784.1368-0.00054.13730.0183
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.18040.00050.1799-0.00020.18010.00010.18000.0001
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.62340.00070.6227-0.00160.62430.00100.62330.0004
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.22940.00180.2276-0.00200.22960.00160.22800.0009
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.18670.01455.17220.01425.15800.00315.1549-0.0239
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.4376-0.00071.4383-0.00201.44030.00161.43870.0003
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.62880.02783.6010-0.02403.62500.01243.6126-0.0058
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.2369-0.00100.23790.00040.23750.00070.2368-0.0007
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.47800.00010.4779-0.00110.4790-0.00070.4797-0.0006
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.0825-0.00021.0827-0.00081.08350.00081.0827-0.0007
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.45270.00220.45050.00100.4495-0.00230.45180.0016
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.7601-0.00280.7629-0.00170.76460.00210.7625-0.0084
Curs DST XDR DST5.68470.02985.6549-0.02465.67950.02415.65540.0069
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.06200.00040.0616-0.00030.06190.00030.06160.0002
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.37960.00282.3768-0.00612.38290.00392.37900.0017
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.2861-0.00290.28900.00220.28680.00250.2843-0.0021
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian1.0587-0.00121.05990.00661.05330.01011.0432-0.0002
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.59710.00330.5938-0.00300.59680.00490.59190.0022
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.05730.00030.0570-0.00010.05710.00030.0568-0.0003
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.36320.00000.3632-0.00110.36430.00290.3614-0.0003
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.2017-0.00130.2030-0.00130.20430.00280.20150.0006
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.7976-0.01042.8080-0.00962.81760.01142.8062-0.0032
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.03930.00000.0393-0.00010.03940.00010.03930.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.14810.00110.1470-0.00080.14780.00020.14760.0009
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.12160.00921.1124-0.00711.11950.00671.11280.0029
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.62980.00070.6291-0.00170.63080.00090.62990.0005

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii