Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 19-02-2019

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.7480

0.0079
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.1981

0.0131
1 EURO =
1.1310 USD

-0.0017
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 19/02/2019.

Valuta19/02/201918/02/201915/02/201914/02/2019
Curs Euro EUR Euro4.74800.00794.74010.00184.7383-0.00684.74510.0016
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.19810.01314.1850-0.01664.2016-0.00844.21000.0183
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur179.39301.2210178.17200.2610177.91101.0570176.85400.1360
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian2.9866-0.00692.99350.01022.9833-0.00742.99070.0098
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.16840.00693.1615-0.00103.1625-0.01053.17300.0055
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.18050.00924.1713-0.00214.1734-0.00094.17430.0069
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.18450.00010.18440.00010.18430.00030.18400.0003
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.63630.00110.63520.00020.6350-0.00090.63590.0003
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.23880.00090.2379-0.00160.2395-0.00080.24030.0024
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.42690.01745.40950.02635.3832-0.02125.40440.0039
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.49150.00091.49060.00081.48980.00291.4869-0.0051
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.78870.00273.7860-0.01853.80450.01373.79080.0039
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.2447-0.00070.24540.00000.24540.00080.2446-0.0009
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.48710.00130.48580.00090.4849-0.00130.48620.0004
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.09620.00191.0943-0.00081.09510.00151.0936-0.0024
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.4485-0.00420.45270.00080.4519-0.00170.4536-0.0016
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.78990.00040.7895-0.00750.79700.00370.7933-0.0039
Curs DST XDR DST5.83000.01445.8156-0.01095.8265-0.00875.83520.0137
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.06340.00020.06320.00020.0630-0.00010.0631-0.0007
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.42770.00412.42360.00092.4227-0.00352.42620.0009
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.2962-0.00130.2975-0.00090.2984-0.00020.2986-0.0038
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian1.1246-0.00621.13080.00241.12840.00711.1213-0.0086
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.62060.00210.6185-0.00190.6204-0.00100.62140.0016
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.05880.00010.0587-0.00030.0590-0.00020.05920.0000
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.37210.00030.3718-0.00080.3726-0.00110.37370.0005
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.21810.00040.2177-0.00040.21810.00140.2167-0.0009
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.8655-0.00982.8753-0.00042.8757-0.00112.87680.0189
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.04020.00000.04020.00010.0401-0.00010.04020.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.15450.00050.15400.00000.1540-0.00080.1548-0.0001
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.14300.00361.1394-0.00451.1439-0.00231.14620.0050
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.64060.00070.63990.00020.6397-0.00100.64070.0002

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii