Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 26-03-2017

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.5552

-0.0003
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.2149

-0.0080
1 EURO =
1.0807 USD

0.0020
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 24/03/2017.

Valuta24/03/201723/03/201722/03/201721/03/2017
Curs Euro EUR Euro4.5552-0.00034.5555-0.00764.5631-0.00034.56340.0007
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.2149-0.00804.2229-0.00574.22860.00324.2254-0.0164
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur168.5560-0.8880169.44400.0880169.35601.9330167.4230-0.7870
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian3.2089-0.01543.2243-0.01413.2384-0.03023.2686-0.0066
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.1536-0.01533.16890.01313.1558-0.01613.1719-0.0064
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.2530-0.00154.2545-0.00234.25680.01474.2421-0.0092
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.16860.00000.1686-0.00030.16890.00000.16890.0000
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.6125-0.00010.6126-0.00100.6136-0.00020.61380.0001
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.2326-0.00010.23270.00030.2324-0.00040.2328-0.0009
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.2643-0.01475.27900.01015.26890.00245.26650.0005
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.4719-0.00181.4737-0.00481.4785-0.00131.47980.0024
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.7960-0.00873.80470.00373.80100.04563.7554-0.0073
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.21620.00090.21530.00050.2148-0.00080.21560.0000
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.4968-0.00120.49800.00110.4969-0.00360.5005-0.0002
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.06660.00101.0656-0.00011.0657-0.00471.07040.0047
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.4781-0.00120.47930.00010.4792-0.00160.48080.0001
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca1.1650-0.00201.16700.00151.1655-0.00751.17300.0049
Curs DST XDR DST5.7436-0.00845.7520-0.00565.75760.00815.7495-0.0110
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.07360.00020.07340.00050.0729-0.00100.07390.0001
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.3290-0.00022.3292-0.00392.3331-0.00012.33320.0004
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.33780.00110.33670.00170.3350-0.00120.33620.0016
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian1.3443-0.02401.3683-0.00211.3704-0.00501.37540.0034
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.6121-0.00110.6132-0.00080.61400.00070.6133-0.0008
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.06440.00000.0644-0.00020.0646-0.00010.0647-0.0002
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.3765-0.00040.37690.00040.3765-0.00170.3782-0.0009
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.22270.00050.22220.00200.2202-0.00280.22300.0015
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.9561-0.01642.97250.00232.9702-0.01272.9829-0.0025
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.0367-0.00010.03680.00000.03680.00000.03680.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.15570.00020.1555-0.00110.15660.00000.1566-0.0012
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.1476-0.00221.1498-0.00151.15130.00091.1504-0.0044
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.6140-0.00020.6142-0.00140.6156-0.00050.61610.0000

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2015 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii