Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 23-01-2020

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.7790

0.0004
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.3101

0.0006
1 EURO =
1.1088 USD

-0.0001
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 23/01/2020.

Valuta23/01/202022/01/202021/01/202020/01/2020
Curs Euro EUR Euro4.77900.00044.7786-0.00044.77900.00024.7788-0.0004
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.31010.00064.30950.00534.3042-0.00634.31050.0129
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur215.3850-0.5880215.97300.7580215.2150-1.0020216.21701.1690
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian2.96060.01092.9497-0.00222.9519-0.00682.9587-0.0076
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.2738-0.02443.29820.00433.2939-0.00403.29790.0025
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.44870.01094.4378-0.01254.45030.00184.44850.0000
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.1899-0.00020.1901-0.00040.19050.00020.19030.0002
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.63950.00000.63950.00000.63950.00000.6395-0.0001
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.2730-0.00020.27320.00010.2731-0.00050.27360.0021
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.65860.02915.62950.01875.61080.01405.5968-0.0106
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.4187-0.00571.4244-0.00131.42570.00571.4200-0.0051
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.93370.01503.91870.00503.91370.00193.91180.0095
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.2442-0.00020.2444-0.00120.2456-0.00020.24580.0004
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.4799-0.00070.4806-0.00040.4810-0.00260.48360.0002
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.1255-0.00261.12810.00231.1258-0.00031.1261-0.0026
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.45370.00040.45330.00070.4526-0.00010.4527-0.0006
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.72880.00150.7273-0.00040.7277-0.00260.7303-0.0014
Curs DST XDR DST5.94580.00215.94370.00595.9378-0.00665.94440.0090
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.06960.00010.0695-0.00020.0697-0.00030.07000.0000
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.44350.00032.4432-0.00022.44340.00012.4433-0.0002
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.30010.00230.29780.00110.29670.00050.2962-0.0023
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian1.03040.00741.0230-0.00421.0272-0.00751.03470.0077
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.6217-0.00260.62430.00070.6236-0.00430.62790.0013
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.0604-0.00010.06050.00000.0605-0.00010.06060.0001
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.3694-0.00070.37010.00100.3691-0.00250.37160.0009
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.23010.00030.22980.00010.2297-0.00120.23090.0017
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.84220.00162.8406-0.00042.8410-0.00642.8474-0.0022
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.04070.00010.0406-0.00010.04070.00000.04070.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.1756-0.00140.1770-0.00010.17710.00020.17690.0003
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.17350.00021.17330.00141.1719-0.00161.17350.0035
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.6420-0.00050.6425-0.00010.6426-0.00010.64270.0001

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii