Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 04-04-2020

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.8286

-0.0002
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.4674

0.0511
1 EURO =
1.0809 USD

-0.0126
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 03/04/2020.

Valuta03/04/202002/04/202001/04/202031/03/2020
Curs Euro EUR Euro4.8286-0.00024.82880.00424.8246-0.00084.8254-0.0043
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.46740.05114.41630.00304.41330.01504.39830.0346
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur231.49605.6440225.8520-0.4650226.3170-1.0100227.3270-0.1900
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian2.6811-0.01352.69460.01702.6776-0.01972.69730.0147
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.15240.02393.12850.03093.09760.00753.0901-0.0049
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.57750.00934.56820.00364.56460.00394.5607-0.0049
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.1753-0.00060.1759-0.00050.1764-0.00020.1766-0.0006
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.6464-0.00040.64680.00060.64620.00010.6461-0.0007
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.28360.00320.28040.00020.28020.00090.27930.0027
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.4858-0.01085.49660.04175.45490.03195.42300.0134
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.3246-0.01921.34380.02321.3206-0.02561.3462-0.0041
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi4.12010.00424.11590.01544.10050.04524.05530.0066
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.2400-0.00060.2406-0.00110.24170.00180.2399-0.0027
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.42960.00210.42750.00330.42420.00510.41910.0079
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.0542-0.00111.05530.00041.0549-0.00651.0614-0.0036
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.4404-0.00120.44160.00090.44070.00490.4358-0.0012
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.66610.00380.6623-0.00090.6632-0.00600.6692-0.0006
Curs DST XDR DST6.07170.03666.03510.00926.02590.01866.00730.0249
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.05820.00180.05640.00050.0559-0.00030.05620.0013
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.4689-0.00012.46900.00222.4668-0.00042.4672-0.0022
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.2385-0.00300.2415-0.00350.2450-0.00080.24580.0012
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian0.84990.00870.8412-0.00660.84780.00100.8468-0.0087
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.62940.00730.62210.00030.62180.00210.61970.0044
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.05870.00090.0578-0.00080.05860.00030.05830.0005
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.36170.00230.35940.00090.3585-0.00080.35930.0032
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.1813-0.00170.1830-0.00040.1834-0.00040.1838-0.0006
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.6168-0.01562.63240.02662.6058-0.01692.6227-0.0006
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.04110.00000.04110.00000.04110.00000.04110.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.16320.00270.16050.00130.15920.00030.15890.0035
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.21620.01391.20230.00081.20150.00401.19750.0095
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.63290.00010.63280.00040.6324-0.00110.6335-0.0003

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii