Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 28-05-2017

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.5573

0.0077
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.0641

0.0108
1 EURO =
1.1214 USD

-0.0011
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 26/05/2017.

Valuta26/05/201725/05/201724/05/201723/05/2017
Curs Euro EUR Euro4.55730.00774.5496-0.00164.5512-0.00714.5583-0.0017
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.06410.01084.0533-0.01814.07140.02254.0489-0.0285
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur165.45901.6080163.85100.0370163.8140-0.3740164.1880-0.5520
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian3.0252-0.00133.0265-0.01593.04240.00443.0380-0.0013
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.01850.00103.01750.00343.01410.01023.0039-0.0120
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.18600.01804.16800.00124.1668-0.00614.1729-0.0146
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.17240.00020.17220.00020.17200.00000.17200.0000
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.61240.00100.6114-0.00020.6116-0.00070.6123-0.0002
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.22460.00050.2241-0.00150.22560.00150.2241-0.0017
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.2287-0.02285.2515-0.03605.28750.02605.2615-0.0334
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.48390.00701.47690.00321.4737-0.00331.4770-0.0002
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.66270.04113.6216-0.01763.6392-0.00413.6433-0.0201
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.22250.00030.22220.00130.2209-0.00040.2213-0.0007
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.4846-0.00130.48590.00060.4853-0.00090.4862-0.0006
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.09090.00231.08860.00441.0842-0.00151.0857-0.0018
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.46850.00080.4677-0.00040.46810.00070.46740.0004
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca1.13720.00191.1353-0.00511.14040.00621.1342-0.0098
Curs DST XDR DST5.61760.01455.6031-0.01735.62040.01535.6051-0.0263
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.0718-0.00020.0720-0.00020.07220.00060.0716-0.0003
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.33010.00402.3261-0.00092.3270-0.00362.3306-0.0009
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.31450.00000.31450.00200.31250.00680.3057-0.0034
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian1.24100.00361.2374-0.00761.24500.00571.2393-0.0140
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.59220.00220.5900-0.00090.59090.00320.5877-0.0039
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.06300.00020.06280.00000.06280.00030.0625-0.0006
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.36330.00110.36220.00020.36200.00170.3603-0.0047
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.2196-0.00050.22010.00120.21890.00180.2171-0.0014
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.86420.01702.8472-0.01262.85980.01062.84920.0133
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.03710.00000.03710.00010.0370-0.00010.03710.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.1540-0.00030.1543-0.00070.15500.00110.1539-0.0008
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.10650.00301.1035-0.00491.10840.00601.1024-0.0077
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.61380.00110.6127-0.00010.6128-0.00040.61320.0002

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii