Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 20-11-2019

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.7759

0.0030
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.3145

-0.0014
1 EURO =
1.1069 USD

0.0011
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 19/11/2019.

Valuta19/11/201918/11/201915/11/201914/11/2019
Curs Euro EUR Euro4.77590.00304.77290.00624.7667-0.00024.76690.0034
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.3145-0.00144.3159-0.00654.3224-0.01194.33430.0092
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur203.30300.9770202.3260-1.3010203.6270-0.9780204.60501.0230
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian2.94200.00372.93830.00702.9313-0.01332.9446-0.0080
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.26660.00213.26450.00243.2621-0.00513.26720.0070
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.3522-0.00644.3586-0.00994.3685-0.01474.38320.0150
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.18680.00040.18640.00000.1864-0.00020.18660.0002
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.63910.00040.63870.00080.6379-0.00010.63800.0005
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.26780.00030.2675-0.00050.2680-0.00140.26940.0018
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.5810-0.01285.59380.02915.5647-0.00935.57400.0144
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.42620.00271.4235-0.00041.4239-0.00481.42870.0063
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.96460.00713.9575-0.01993.9774-0.01133.98870.0181
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.24620.00050.2457-0.00100.2467-0.00050.2472-0.0005
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.4732-0.00120.47440.00150.47290.00170.47120.0017
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.1132-0.00011.1133-0.00041.11370.00261.1111-0.0003
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.44840.00050.44790.00110.44680.00090.44590.0018
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.75490.00360.7513-0.00020.75150.00060.75090.0005
Curs DST XDR DST5.9366-0.00095.9375-0.00245.9399-0.01045.95030.0116
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.06770.00010.0676-0.00010.06770.00000.06770.0005
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.44190.00152.44040.00322.4372-0.00012.43730.0018
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.29280.00060.2922-0.00030.29250.00040.29210.0034
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian1.0229-0.00561.0285-0.00171.0302-0.00931.03950.0021
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.6143-0.00090.6152-0.00120.6164-0.00110.61750.0015
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.06010.00000.0601-0.00010.0602-0.00010.06030.0003
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.3700-0.00040.3704-0.00030.37070.00050.37020.0005
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.2237-0.00060.2243-0.00010.22440.00060.22380.0005
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.76460.00182.76280.00612.7567-0.01522.77190.0079
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.04070.00010.04060.00000.04060.00000.04060.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.1784-0.00020.17860.00010.1785-0.00030.17880.0010
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.1747-0.00031.1750-0.00171.1767-0.00341.18010.0026
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.64160.00020.64140.00090.6405-0.00040.64090.0013

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii