Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 21-11-2017

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.6551

0.0082
Curs Dolarul SUA
1 USD =
3.9650

0.0236
1 EURO =
1.1740 USD

-0.0049
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 21/11/2017.

Valuta21/11/201720/11/201717/11/201716/11/2017
Curs Euro EUR Euro4.65510.00824.64690.00694.64000.00134.63870.0081
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA3.96500.02363.94140.00923.9322-0.00723.93940.0286
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur163.2580-0.4000163.65801.3780162.28000.3690161.91100.2700
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian3.00420.02342.98080.01432.9665-0.02512.99160.0213
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.09950.01443.08510.00143.0837-0.00213.08580.0109
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian3.99600.01273.98330.01713.9662-0.00683.97300.0076
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.18220.00050.18170.00020.18150.00000.18150.0012
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.62550.00100.62450.00100.62350.00020.62330.0011
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.22490.00170.22320.00030.2229-0.00060.22350.0019
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.24610.02025.22590.01835.20760.00785.19980.0541
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.48770.00061.4871-0.00071.48780.00261.48520.0002
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.52490.00933.51560.02283.49280.01323.47960.0105
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.22510.00150.22360.00000.22360.00180.2218-0.0017
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.48020.00290.4773-0.00310.48040.00010.48030.0053
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.09990.00221.09770.00351.0942-0.00121.09540.0042
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.4669-0.00020.4671-0.00070.4678-0.00110.46890.0043
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca1.0017-0.01041.01210.00091.0112-0.00771.01890.0115
Curs DST XDR DST5.58830.02325.56510.01395.5512-0.00295.55410.0296
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.06670.00020.06650.00050.06600.00020.06580.0009
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.38020.00422.37600.00362.37240.00062.37180.0042
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.28130.00040.28090.00330.27760.00190.27570.0036
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian1.21660.00661.21000.00901.20100.01191.18910.0088
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.59770.00340.59430.00160.5927-0.00140.59410.0038
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.06110.00060.06050.00000.06050.00010.06040.0004
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.36430.00490.35940.00090.3585-0.00060.35910.0052
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.20910.00130.20780.00150.20630.00070.20560.0013
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.70520.01242.69280.02462.6682-0.03032.6985-0.0008
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.03920.00000.03920.00000.03920.00000.03920.0001
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.14980.00110.1487-0.00030.14900.00010.14890.0011
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.07950.00641.07310.00251.0706-0.00201.07260.0078
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.61530.00100.61430.00110.6132-0.00020.61340.0003

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii