Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 23-01-2019

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.7142

0.0061
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.1491

0.0114
1 EURO =
1.1362 USD

-0.0017
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 22/01/2019.

Valuta22/01/201921/01/201918/01/201917/01/2019
Curs Euro EUR Euro4.71420.00614.70810.01064.69750.00854.68900.0060
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.14910.01144.13770.01854.11920.00664.11260.0063
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur171.28701.1370170.1500-0.0780170.2280-0.9250171.15300.8800
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian2.9562-0.00652.96270.00252.96020.01232.94790.0005
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.11510.00043.11470.00813.10660.00903.09760.0030
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.16210.01204.15010.00604.1441-0.00124.1453-0.0102
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.18410.00020.18390.00020.18370.00020.18350.0003
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.63130.00070.63060.00130.62930.00120.62810.0008
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.23110.00050.23060.00040.23020.00060.22960.0005
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.35920.03935.3199-0.01065.33050.03435.29620.0154
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.48300.00331.47970.00521.47450.01541.45910.0065
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.79120.01693.77430.00983.7645-0.01633.78080.0057
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.24200.00120.24080.00060.24020.00020.24000.0010
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.4829-0.00060.48350.00060.48290.00250.4804-0.0009
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.10000.00341.09660.00231.09430.00021.09410.0017
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.45950.00030.45920.00130.45790.00190.4560-0.0023
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.77390.00000.77390.00430.76960.00370.76590.0071
Curs DST XDR DST5.77170.01495.75680.01605.74080.00865.73220.0082
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.06240.00010.06230.00030.06200.00020.06180.0003
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.41030.00302.40730.00552.40180.00432.39750.0031
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.2982-0.00030.29850.00040.2981-0.00200.30010.0004
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian1.10490.00201.10290.00461.0983-0.00231.1006-0.0041
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.60950.00070.60880.00090.60790.00030.60760.0002
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.05810.00000.05810.00020.05790.00000.05790.0002
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.36650.00050.3660-0.00090.36690.00080.36610.0002
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.2158-0.00030.21610.00010.2160-0.00150.21750.0017
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.78430.00042.7839-0.00272.78660.01582.7708-0.0103
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.03980.00000.03980.00010.03970.00010.03960.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.14840.00020.14820.00100.14720.00040.14680.0002
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.12960.00311.12650.00511.12140.00181.11960.0016
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.63480.00090.63390.00190.63200.00070.63130.0007

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii