Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 18-09-2018

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.6478

0.0043
Curs Dolarul SUA
1 USD =
3.9793

-0.0072
1 EURO =
1.1680 USD

0.0032
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 18/09/2018.

Valuta18/09/201817/09/201814/09/201813/09/2018
Curs Euro EUR Euro4.64780.00434.64350.00054.64300.00394.6391-0.0002
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA3.9793-0.00723.98650.01963.9669-0.02613.9930-0.0081
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur153.42800.0220153.4060-0.4790153.8850-0.9390154.82400.8530
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian2.86860.01012.85850.00172.8568-0.01062.86740.0190
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.0576-0.00153.05910.00803.0511-0.01803.06910.0039
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.13860.00724.13140.01624.1152-0.00134.11650.0049
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.18260.00020.18240.00020.18220.00070.18150.0001
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.62300.00050.62250.00010.62240.00050.6219-0.0001
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.2219-0.00070.22260.00110.2215-0.00090.2224-0.0010
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.22580.00375.22210.01615.2060-0.00535.2113-0.0032
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.43030.00101.4293-0.00531.43460.01031.4243-0.0043
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.5542-0.00643.56060.01293.5477-0.03523.5829-0.0069
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.23760.00130.2363-0.00170.2380-0.00070.2387-0.0003
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.48720.00230.48490.00220.4827-0.00090.48360.0021
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.08070.00071.08000.00161.07840.00331.0751-0.0014
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.44690.00350.44340.00230.4411-0.00340.44450.0017
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.6249-0.01390.6388-0.01330.65210.03910.6130-0.0128
Curs DST XDR DST5.5771-0.00385.58090.01625.5647-0.02305.5877-0.0053
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.05880.00040.05840.00040.0580-0.00030.05830.0008
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.37640.00222.37420.00022.37400.00202.3720-0.0001
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.26690.00190.2650-0.00310.2681-0.00060.26870.0030
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian0.96260.00760.95500.01210.9429-0.01660.9595-0.0039
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.5795-0.00080.58030.00160.5787-0.00450.58320.0005
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.0547-0.00030.0550-0.00020.0552-0.00020.0554-0.0001
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.3536-0.00010.3537-0.00100.3547-0.00090.35560.0009
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.21140.00020.21120.00070.21050.00090.20960.0005
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.62480.00642.61840.00642.6120-0.00242.61440.0045
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.03930.00010.0392-0.00010.03930.00010.03920.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.1412-0.00060.14180.00080.1410-0.00100.1420-0.0006
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.0833-0.00201.08530.00531.0800-0.00711.0871-0.0022
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.62570.00060.62510.00070.62440.00070.6237-0.0007

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii