Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 15-11-2018

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.6635

0.0045
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.1283

-0.0057
1 EURO =
1.1296 USD

0.0026
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 15/11/2018.

Valuta15/11/201814/11/201813/11/201812/11/2018
Curs Euro EUR Euro4.66350.00454.6590-0.00094.65990.00134.6586-0.0002
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.1283-0.00574.1340-0.01294.14690.01274.13420.0279
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur160.71701.2250159.4920-0.1660159.6580-0.7860160.4440-0.4630
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian2.99840.02362.9748-0.01032.98510.00642.97870.0058
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.1201-0.00353.1236-0.00903.13260.00133.13130.0196
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.10070.00834.0924-0.00874.10110.00474.09640.0165
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.17950.00010.1794-0.00010.17950.00000.1795-0.0001
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.62500.00070.6243-0.00030.62460.00000.62460.0000
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.2299-0.00090.2308-0.00020.23100.00030.23070.0014
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.2853-0.05515.3404-0.00755.34790.03595.3120-0.0322
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.44620.00351.4427-0.00111.4438-0.00371.4475-0.0023
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.63940.01063.6288-0.00553.63430.00603.62830.0210
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.2426-0.00060.2432-0.00020.24340.00230.24110.0014
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.48520.00030.4849-0.00240.4873-0.00130.48860.0021
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.08560.00151.08410.00081.0833-0.00121.0845-0.0027
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.45410.00080.4533-0.00210.45540.00200.45340.0005
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.75980.00490.75490.00240.7525-0.00390.75640.0114
Curs DST XDR DST5.7006-0.00495.7055-0.01075.71620.01435.70190.0184
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.06190.00090.0610-0.00020.06120.00010.0611-0.0001
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.38440.00232.3821-0.00052.38260.00072.3819-0.0001
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.28890.00210.28680.00040.2864-0.00130.28770.0008
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian1.09100.00401.0870-0.01381.1008-0.00651.10730.0155
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.59470.00020.5945-0.00150.59600.00250.59350.0025
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.05730.00010.05720.00010.05710.00040.05670.0000
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.36490.00100.3639-0.00160.36550.00150.36400.0002
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.20290.00130.2016-0.00140.2030-0.00110.20410.0017
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.81010.00902.80110.00432.79680.01502.78180.0129
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.03950.00010.03940.00000.03940.00000.03940.0001
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.14870.00020.1485-0.00020.14870.00040.14830.0008
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.1239-0.00161.1255-0.00361.12910.00361.12550.0075
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.62800.00030.6277-0.00010.62780.00070.62710.0002

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii