Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 16-08-2022

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.8909

-0.0181
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.7450

-0.0044
1 EURO =
1.0307 USD

-0.0029
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 12/08/2022.

Valuta12/08/202211/08/202210/08/202209/08/2022
Curs Euro EUR Euro4.8909-0.01814.9090-0.00424.91320.00824.9050-0.0160
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.7450-0.00444.7494-0.05334.80270.01224.7905-0.0425
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur272.6470-0.5760273.2230-3.9360277.15901.5680275.5910-0.5740
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian3.37610.00353.37260.02273.34990.00173.3482-0.0176
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.7206-0.00093.7215-0.00953.73100.00203.7290-0.0156
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian5.0380-0.00905.0470-0.01065.05760.02865.0290-0.0102
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.2009-0.00070.20160.00040.20120.00100.2002-0.0005
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.6575-0.00230.6598-0.00050.66030.00110.6592-0.0022
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.2478-0.00020.2480-0.00280.25080.00060.2502-0.0021
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.7696-0.03405.8036-0.00475.8083-0.00065.8089-0.0286
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.2438-0.00041.24420.01271.2315-0.01121.2427-0.0095
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.5548-0.02663.58140.02163.55980.00803.5518-0.0268
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.2455-0.00300.2485-0.00050.2490-0.00030.24930.0002
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.4990-0.00050.49950.00320.49630.00240.4939-0.0002
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.0448-0.00431.04910.00501.04410.00091.0432-0.0037
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.4689-0.00490.47380.00050.47330.00100.4723-0.0019
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.2642-0.00030.2645-0.00310.26760.00090.2667-0.0025
Curs DST XDR DST6.2901-0.01636.3064-0.03696.34330.01286.3305-0.0421
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.0774-0.00070.0781-0.00120.07930.00060.0787-0.0009
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.5007-0.00922.5099-0.00222.51210.00422.5079-0.0081
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.2925-0.00110.29360.00250.29110.00280.2883-0.0009
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian0.9197-0.01250.9322-0.00490.9371-0.00010.93720.0015
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.7040-0.00060.7046-0.00630.71090.00140.7095-0.0051
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.05960.00000.0596-0.00080.06040.00020.0602-0.0005
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.3638-0.00110.3649-0.00150.3664-0.00080.3672-0.0033
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.23820.00070.2375-0.00030.23780.00080.23700.0003
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez3.05740.00833.04910.01603.03310.01493.0182-0.0121
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.0417-0.00010.0418-0.00010.04190.00010.0418-0.0001
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.1287-0.00010.1288-0.00150.13030.00040.1299-0.0016
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.2918-0.00131.2931-0.01451.30760.00341.3042-0.0116
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.6509-0.00190.6528-0.00090.65370.00070.6530-0.0022

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii