Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 21-03-2019

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.7607

0.0043
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.1939

0.0058
1 EURO =
1.1351 USD

-0.0005
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 20/03/2019.

Valuta20/03/201919/03/201918/03/201915/03/2019
Curs Euro EUR Euro4.76070.00434.75640.00394.7525-0.00444.7569-0.0071
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.19390.00584.18810.00094.1872-0.01594.2031-0.0100
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur175.8240-0.3440176.16800.4600175.7080-0.3070176.01500.1110
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian2.97420.00042.97380.00062.9732-0.00102.97420.0069
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.1438-0.00273.14650.00453.1420-0.01383.1558-0.0048
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.19760.00864.18900.00364.18540.00194.1835-0.0111
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.1856-0.00010.18570.00040.18530.00000.1853-0.0003
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.63790.00060.63730.00050.6368-0.00050.6373-0.0011
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.24270.00030.24240.00130.2411-0.00050.2416-0.0005
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.5509-0.01515.56600.01865.5474-0.02605.5734-0.0015
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.52180.00501.51680.00521.5116-0.00121.5128-0.0017
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.7598-0.00593.76570.00953.7562-0.00613.7623-0.0134
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.24340.00010.2433-0.00090.2442-0.00100.2452-0.0012
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.49120.00010.4911-0.00010.4912-0.00010.49130.0017
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.11110.00261.10850.00281.10570.00051.1052-0.0021
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.45660.00190.45470.00050.45420.00080.45340.0015
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.76530.00030.7650-0.00090.7659-0.00200.7679-0.0010
Curs DST XDR DST5.84610.00585.84030.00525.8351-0.01655.8516-0.0105
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.06520.00010.06510.00020.06490.00050.06440.0000
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.43410.00222.43190.00192.4300-0.00222.4322-0.0036
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.2895-0.00150.29100.00130.2897-0.00110.2908-0.0005
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian1.10680.00241.10440.00751.09690.00291.0940-0.0105
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.62640.00250.62390.00020.6237-0.00240.6261-0.0002
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.06090.00020.0607-0.00040.06110.00030.06080.0001
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.37110.00040.37070.00130.3694-0.00040.3698-0.0010
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.22070.00060.22010.00180.21830.00010.21820.0002
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.8707-0.00282.8735-0.00112.8746-0.00122.87580.0058
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.04030.00000.04030.00000.04030.00000.04030.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.15440.00030.1541-0.00010.1542-0.00120.1554-0.0018
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.14180.00161.14020.00031.1399-0.00441.1443-0.0027
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.64200.00060.64140.00030.64110.00000.6411-0.0009

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii