6 Curs BNR, Curs valutar BNR zilnic, curs euro si dolar

Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 22-04-2021

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.9255

-0.0005
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.0911

-0.0120
1 EURO =
1.2040 USD

0.0034
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 22/04/2021.

Valuta22/04/202121/04/202120/04/202119/04/2021
Curs Euro EUR Euro4.9255-0.00054.9260-0.00194.92790.00184.92610.0018
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.0911-0.01204.10310.01594.0872-0.00654.0937-0.0183
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur235.14600.4250234.72102.4390232.2820-3.0670235.34901.5220
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian3.16840.00193.1665-0.01353.1800-0.00483.1848-0.0007
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.27370.01553.2582-0.00743.2656-0.01493.2805-0.0069
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.4662-0.00734.47350.01224.4613-0.01844.47970.0067
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.19040.00020.19020.00010.19010.00010.1900-0.0001
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.6623-0.00010.6624-0.00020.66260.00020.66240.0003
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.26120.00010.26110.00040.2607-0.00040.2611-0.0011
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.6870-0.03035.71730.00115.71620.03115.68510.0204
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.3555-0.00431.3598-0.00621.3660-0.00081.36680.0021
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.7858-0.00803.79380.02673.7671-0.02083.78790.0094
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.22770.00060.2271-0.00100.2281-0.00150.2296-0.0007
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.49170.00120.4905-0.00220.4927-0.00050.49320.0024
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.0810-0.00081.08180.00011.0817-0.00141.08310.0006
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.48670.00210.4846-0.00210.4867-0.00130.48800.0003
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.4937-0.00830.5020-0.00200.5040-0.00460.5086-0.0013
Curs DST XDR DST5.8684-0.01195.88030.01435.8660-0.00285.8688-0.0087
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.05370.00040.0533-0.00030.0536-0.00020.0538-0.0005
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.5183-0.00032.5186-0.00102.51960.00102.51860.0009
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.2866-0.00060.28720.00120.2860-0.00160.2876-0.0009
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian0.7346-0.00220.7368-0.00020.73700.00430.73270.0006
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.6302-0.00110.63130.00230.62900.00020.6288-0.0016
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.05450.00020.0543-0.00030.0546-0.00010.0547-0.0006
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.3658-0.00070.3665-0.00040.3669-0.00050.3674-0.0012
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.2051-0.00060.20570.00000.2057-0.00060.20630.0000
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.9371-0.00792.9450-0.00062.94560.00212.9435-0.0005
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.04190.00000.04190.00000.04190.00000.04190.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.1457-0.00010.1458-0.00010.1459-0.00040.1463-0.0007
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.1138-0.00331.11710.00431.1128-0.00171.1145-0.0050
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.65040.00010.6503-0.00050.65080.00020.6506-0.0003

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii