Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 04-12-2022

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.9297

0.0113
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.6851

-0.0532
1 EURO =
1.0522 USD

0.0142
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 02/12/2022.

Valuta02/12/202229/11/202228/11/202225/11/2022
Curs Euro EUR Euro4.92970.01134.9184-0.00824.92660.00164.9250-0.0059
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.6851-0.05324.73830.03404.7043-0.02354.7278-0.0112
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur271.16703.7710267.39600.8610266.53500.0450266.4900-1.0570
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian3.1935-0.00063.19410.03853.1556-0.03573.1913-0.0053
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.4860-0.03683.52280.02013.5027-0.04113.5438-0.0076
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian5.01420.02524.9890-0.00024.9892-0.02285.0120-0.0136
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.20230.00020.2021-0.00020.20230.00020.2021-0.0004
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.66290.00150.6614-0.00110.66250.00020.6623-0.0008
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.1907-0.00220.19290.00170.1912-0.00120.1924-0.0006
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.74190.04865.69330.00705.6863-0.04115.7274-0.0139
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.2044-0.00491.20930.00301.20630.00601.20030.0120
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.49380.05993.43390.01763.41630.02133.3950-0.0326
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.2417-0.00100.2427-0.00200.2447-0.00060.2453-0.0026
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.48030.00440.47590.00020.4757-0.00190.47760.0015
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.05390.00361.0503-0.00181.05210.00171.05040.0011
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.45370.00210.4516-0.00140.4530-0.00150.45450.0018
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.2516-0.00270.25430.00170.2526-0.00110.2537-0.0007
Curs DST XDR DST6.2190-0.00806.22700.02756.1995-0.01976.2192-0.0181
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.0755-0.00210.07760.00030.0773-0.00070.0780-0.0002
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.52050.00582.5147-0.00422.51890.00082.5181-0.0030
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.2705-0.00880.27930.00390.2754-0.00110.2765-0.0023
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian0.90360.02050.88310.01350.8696-0.01890.88850.0043
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.66700.00580.66120.00720.6540-0.00580.6598-0.0035
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.0576-0.00040.05800.00030.0577-0.00020.0579-0.0001
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.36120.00400.35720.00430.3529-0.00290.3558-0.0006
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.2446-0.00390.24850.00500.2435-0.00040.2439-0.0012
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.99690.03892.95800.02722.9308-0.02162.9524-0.0132
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.04200.00010.0419-0.00010.04200.00000.04200.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.1273-0.00160.12890.00090.12800.00000.1280-0.0003
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.2756-0.01451.29010.00931.2808-0.00641.2872-0.0030
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.65290.00150.6514-0.00130.65270.00020.6525-0.0014

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii