Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 28-07-2021

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.9194

-0.0014
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.1766

0.0050
1 EURO =
1.1778 USD

-0.0017
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 27/07/2021.

Valuta27/07/202126/07/202123/07/202122/07/2021
Curs Euro EUR Euro4.9194-0.00144.9208-0.00114.9219-0.00224.9241-0.0006
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.17660.00504.1716-0.01074.18230.00834.1740-0.0103
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur241.2480-1.3140242.56200.1340242.42801.2000241.2280-1.5210
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian3.07260.00293.0697-0.01583.08550.00283.08270.0237
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.3211-0.00293.3240-0.00443.32840.00473.32370.0252
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.54810.00304.54510.00234.5428-0.00464.54740.0100
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.1912-0.00020.1914-0.00020.1916-0.00060.19220.0005
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.6615-0.00020.66170.00000.6617-0.00030.6620-0.0001
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.26620.00030.2659-0.00100.26690.00050.2664-0.0006
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.75500.00075.75430.00885.74550.00955.73600.0328
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.36210.00201.3601-0.01261.37270.00061.37210.0051
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.79200.01063.7814-0.00513.78650.00123.7853-0.0155
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.2311-0.00030.23140.00030.2311-0.00120.2323-0.0002
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.47060.00060.4700-0.00230.4723-0.00050.47280.0064
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.0721-0.00021.0723-0.00401.0763-0.00031.07660.0050
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.48340.00210.4813-0.00070.48200.00070.48130.0004
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.48650.00020.4863-0.00210.48840.00080.48760.0006
Curs DST XDR DST5.93530.00295.9324-0.00905.94140.00555.9359-0.0063
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.05660.00030.0563-0.00050.05680.00020.05660.0003
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.5152-0.00072.5159-0.00062.5165-0.00112.5176-0.0003
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.28110.00060.2805-0.00280.2833-0.00380.28710.0020
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian0.80680.00480.8020-0.00210.8041-0.00030.80440.0030
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.6427-0.00090.6436-0.00240.64600.00050.6455-0.0011
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.05610.00000.0561-0.00010.05620.00010.05610.0000
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.36190.00060.3613-0.00220.3635-0.00010.36360.0013
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.20790.00000.2079-0.00030.20820.00110.2071-0.0008
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.9058-0.00412.9099-0.00912.91900.01082.90820.0119
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.0418-0.00010.04190.00000.04190.00000.04190.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.15530.00110.1542-0.00050.15470.00120.1535-0.0002
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.13710.00141.1357-0.00291.13860.00221.1364-0.0028
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.65540.00160.65380.00050.6533-0.00080.6541-0.0004

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii