Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 20-01-2022

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.9447

0.0002
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.3575

0.0174
1 EURO =
1.1348 USD

-0.0045
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 19/01/2022.

Valuta19/01/202218/01/202217/01/202214/01/2022
Curs Euro EUR Euro4.94470.00024.94450.00054.94400.00084.9432-0.0003
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.35750.01744.34010.01054.32960.01544.31420.0011
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur254.80202.2230252.5790-0.8140253.39300.5660252.82700.0870
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian3.14240.02253.1199-0.00743.1273-0.00873.1360-0.0154
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.49260.02503.46760.00483.46280.00863.4542-0.0010
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.75860.01294.74570.00674.73900.00484.73420.0101
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.20370.00120.20250.00020.20230.00050.2018-0.0011
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.66440.00000.66440.00000.66440.00010.6643-0.0001
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.27740.00100.27640.00040.27600.00100.27500.0005
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.93670.02655.9102-0.01405.9242-0.00045.9246-0.0021
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.38680.00071.3861-0.00501.3911-0.00171.39280.0020
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.80520.02023.78500.00263.7824-0.00483.78720.0223
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.24070.00030.24040.00090.23950.00010.2394-0.0024
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.49750.00230.4952-0.00070.4959-0.00060.4965-0.0019
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.09270.00041.0923-0.00051.09280.00331.0895-0.0024
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.4775-0.00200.4795-0.00010.4796-0.00260.4822-0.0007
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.3204-0.00020.32060.00070.31990.00160.31830.0012
Curs DST XDR DST6.11210.01836.09380.00666.08720.01166.07560.0041
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.05700.00020.05680.00020.0566-0.00010.0567-0.0011
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.52820.00012.52810.00032.52780.00042.5274-0.0001
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.28330.00260.2807-0.00060.28130.00000.2813-0.0004
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian0.7828-0.00390.78670.00450.78220.00190.78030.0009
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.68660.00340.68320.00110.68210.00280.67930.0012
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.05860.00040.0582-0.00010.05830.00010.0582-0.0001
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.36640.00250.36390.00070.36320.00000.3632-0.0009
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.21430.00140.2129-0.00060.21350.00100.21250.0008
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.96130.02192.9394-0.00922.9486-0.00722.9558-0.0115
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.04210.00000.04210.00000.04210.00010.04200.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.15340.00100.1524-0.00170.1541-0.00010.1542-0.0014
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.18640.00481.18160.00281.17880.00421.17460.0003
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.6573-0.00020.65750.00030.6572-0.00030.65750.0006

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii