Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 18-10-2021

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.9484

-0.0004
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.2646

0.0019
1 EURO =
1.1603 USD

-0.0006
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 15/10/2021.

Valuta15/10/202114/10/202113/10/202112/10/2021
Curs Euro EUR Euro4.9484-0.00044.9488-0.00024.94900.00054.9485-0.0001
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.26460.00194.2627-0.02014.28280.00174.2811-0.0019
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur244.4450-1.6620246.10702.6960243.41101.0870242.32400.8770
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian3.16220.00343.15880.01073.1481-0.00613.15420.0130
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.45310.01063.44250.00293.43960.00493.4347-0.0029
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.6171-0.01344.63050.01584.6147-0.00254.61720.0025
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.1948-0.00010.19490.00020.19470.00010.19460.0003
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.66510.00000.66510.00000.66510.00000.66510.0001
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.27130.00000.2713-0.00130.27260.00040.2722-0.0005
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.85230.00515.84720.01355.83370.00855.8252-0.0066
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.3760-0.00171.37770.00421.3735-0.00141.37490.0064
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.7293-0.03093.7602-0.01063.7708-0.00903.7798-0.0116
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.24670.00020.2465-0.00010.24660.00040.24620.0007
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.50670.00070.50600.00340.50260.00110.50150.0016
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.08280.00071.08210.00031.08180.00241.07940.0071
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.4938-0.00120.49500.00600.4890-0.00040.48940.0005
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.4618-0.00300.4648-0.00890.4737-0.00240.4761-0.0011
Curs DST XDR DST6.0191-0.00156.0206-0.01456.03510.00226.0329-0.0040
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.05990.00040.0595-0.00010.05960.00000.0596-0.0002
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.5301-0.00022.5303-0.00012.53040.00032.5301-0.0001
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.28970.00060.28910.00120.28790.00210.2858-0.0006
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian0.77340.00030.7731-0.00090.77400.00080.7732-0.0045
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.66300.00090.6621-0.00260.66470.00120.6635-0.0009
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.05680.00020.0566-0.00020.05680.00010.0567-0.0001
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.36030.00060.35970.00030.35940.00160.3578-0.0002
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.2074-0.00020.20760.00090.20670.00080.2059-0.0005
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez3.00640.01392.99250.01562.9769-0.00122.97810.0039
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.04210.00000.04210.00000.04210.00000.04210.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.15880.00010.1587-0.00390.16260.00010.16250.0000
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.16100.00051.1605-0.00551.16600.00051.1655-0.0005
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.6588-0.00030.65910.00080.6583-0.00010.6584-0.0003

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii