Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 28-06-2022

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.9457

-0.0002
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.6715

-0.0015
1 EURO =
1.0587 USD

0.0003
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 28/06/2022.

Valuta28/06/202227/06/202224/06/202223/06/2022
Curs Euro EUR Euro4.9457-0.00024.9459-0.00124.94710.00074.9464-0.0005
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.6715-0.00154.6730-0.01754.6905-0.01634.70680.0026
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur274.0950-2.2050276.30000.6830275.6170-1.5530277.17000.6850
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian3.24460.00853.2361-0.00763.24370.00203.2417-0.0025
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.64040.01423.62620.00743.6188-0.00803.62680.0031
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian4.89310.01284.8803-0.01714.89740.02724.8702-0.0024
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.20000.00010.19990.00000.19990.00000.1999-0.0005
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.66470.00010.6646-0.00040.66500.00000.66500.0000
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.24890.00010.2488-0.00100.2498-0.00100.25080.0002
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.7258-0.02065.7464-0.02355.76990.02335.7466-0.0090
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.23540.00931.2261-0.00811.2342-0.00321.2374-0.0135
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.4368-0.02333.4601-0.01373.4738-0.00303.47680.0150
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.2433-0.00090.2442-0.00050.24470.00000.24470.0006
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.47780.00270.47510.00120.47390.00190.4720-0.0003
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.05270.00051.05220.00141.05080.00121.0496-0.0128
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.46470.00120.46350.00050.46300.00080.4622-0.0011
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.28070.00130.27940.00940.2700-0.00120.27120.0001
Curs DST XDR DST6.2458-0.00546.2512-0.01626.2674-0.00836.27570.0030
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.08680.00000.0868-0.00050.0873-0.00020.0875-0.0010
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.5287-0.00012.5288-0.00062.52940.00042.5290-0.0003
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.2938-0.00020.2940-0.00010.29410.00020.2939-0.0002
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian0.89170.00040.8913-0.00400.8953-0.01070.9060-0.0118
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.69870.00000.6987-0.00180.7005-0.00080.70130.0007
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.0593-0.00030.0596-0.00030.0599-0.00020.06010.0000
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.3631-0.00110.36420.00180.36240.00170.3607-0.0001
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.2345-0.00150.23600.00110.23490.00080.23410.0005
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.9381-0.01252.9506-0.00932.95990.01622.94370.0013
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.04210.00000.04210.00000.04210.00000.04210.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.15890.00000.15890.00000.1589-0.00120.16010.0008
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.2718-0.00041.2722-0.00481.2770-0.00441.28140.0007
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.6568-0.00020.65700.00010.6569-0.00090.6578-0.0001

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii