Cursul valutar BNR stabilit pentru data de 29-02-2024

Cursul EURO si cursul USD / Convertor valutar

Curs Euro
1 EURO =
4.9700

0.0014
Curs Dolarul SUA
1 USD =
4.5955

0.0170
1 EURO =
1.0815 USD

-0.0037
Schimba
in
Suma:
Rezultat:

Evolutia EURO in ultimele 7 zile

grafic_EUR

Evolutia USD in ultimele 7 zile

grafic_USD

Curs BNR

Cursul BNR stabilit pentru data de 28/02/2024.

Valuta28/02/202427/02/202426/02/202423/02/2024
Curs Euro EUR Euro4.97000.00144.9686-0.00454.9731-0.00224.9753-0.0016
Curs Dolarul SUA USD Dolarul SUA4.59550.01704.5785-0.00584.5843-0.01274.59700.0127
Curs Gramul de aur XAU Gramul de aur299.4700-0.2520299.72200.1260299.59600.6790298.9170-0.2220
Curs Dolarul australian AUD Dolarul australian2.9844-0.01532.9997-0.00263.0023-0.01373.0160-0.0025
Curs Dolarul canadian CAD Dolarul canadian3.3838-0.00923.39300.00153.3915-0.01663.40810.0012
Curs Francul elvetian CHF Francul elvetian5.22250.01955.2030-0.01075.2137-0.00405.2177-0.0066
Curs Coroana ceha CZK Coroana ceha0.1962-0.00010.19630.00010.19620.00020.1960-0.0006
Curs Coroana daneza DKK Coroana daneza0.66670.00020.6665-0.00070.6672-0.00030.6675-0.0002
Curs Lira egipteana EGP Lira egipteana0.14870.00050.1482-0.00020.1484-0.00040.14880.0004
Curs Lira sterlina GBP Lira sterlina5.81180.00465.8072-0.00565.8128-0.01105.82380.0117
Curs 100 Forinti maghiari HUF 100 Forinti maghiari1.2704-0.00661.27700.00041.2766-0.00411.2807-0.0052
Curs 100 Yeni japonezi JPY 100 Yeni japonezi3.04970.00253.04720.00343.0438-0.00613.0499-0.0031
Curs Leul moldovenesc MDL Leul moldovenesc0.25640.00050.2559-0.00050.25640.00070.2557-0.0016
Curs Coroana norvegiana NOK Coroana norvegiana0.4338-0.00140.43520.00020.4350-0.00090.4359-0.0032
Curs Zlotul polonez PLN Zlotul polonez1.15380.00231.1515-0.00291.15440.00521.1492-0.0043
Curs Coroana suedeza SEK Coroana suedeza0.4437-0.00090.4446-0.00080.44540.00030.4451-0.0003
Curs Noua lira turceasca TRY Noua lira turceasca0.14760.00060.1470-0.00030.1473-0.00080.14810.0008
Curs DST XDR DST6.09650.01366.0829-0.00616.0890-0.01166.10060.0085
Curs Rubla ruseasca RUB Rubla ruseasca0.05020.00040.04980.00010.04970.00140.0483-0.0009
Curs Leva bulgareasca BGN Leva bulgareasca2.54110.00072.5404-0.00232.5427-0.00122.5439-0.0007
Curs Randul sud-african ZAR Randul sud-african0.2386-0.00030.23890.00180.2371-0.00130.2384-0.0036
Curs Realul brazilian BRL Realul brazilian0.93140.01210.91930.00140.9179-0.00810.9260-0.0023
Curs Renminbi-ul chinezesc (RMB) CNY Renminbi-ul chinezesc (RMB)0.63830.00220.6361-0.00080.6369-0.00170.63860.0011
Curs Rupia indiana INR Rupia indiana0.05540.00020.0552-0.00010.0553-0.00010.05540.0001
Curs 100 Woni sud-coreeni KRW 100 Woni sud-coreeni0.34420.00020.3440-0.00030.3443-0.00080.3451-0.0008
Curs Peso-ul mexican MXN Peso-ul mexican0.26890.00040.26850.00040.2681-0.00070.2688-0.0004
Curs Dolarul neo-zeelandez NZD Dolarul neo-zeelandez2.8018-0.02012.8219-0.00902.8309-0.01322.8441-0.0027
Curs Dinarul sarbesc RSD Dinarul sarbesc0.04240.00000.04240.00000.0424-0.00010.04250.0000
Curs Hryvna ucraineana UAH Hryvna ucraineana0.12040.00120.1192-0.00020.1194-0.00060.12000.0008
Curs Dirhamul Emiratelor Arabe AED Dirhamul Emiratelor Arabe1.25120.00461.2466-0.00151.2481-0.00351.25160.0035
Curs Kuna croata HRK Kuna croata0.65650.00030.65620.00000.65620.00230.65390.0035

Toate informatiile referitoare la cotatiile valutare sunt preluate de pe site-ul BNR (Bancii Nationale a Romaniei) si au caracter pur informativ.

Copyright © 2017 www.cursbnr.xyz - Toate drepturile rezervate   |  Termeni si conditii